"Enter"a basıp içeriğe geçin

Storage Drawers Mod

Not: 1.8 sürümleri ve daha yeni sürümleri Chameleon kitaplığına bağlıdır.

En sık kullanılan eşyalarınızı kolayca ulaşılabilecek bir yere koyun. Storage Drawers, Jabba ve Bibliocraft’dan fikirler ödünç alır ve bu modların yerini almak yerine tamamlayacakları, son derece fonksiyonel, kompakt ve estetik bir depolama çözümü sunar.

Kullanım

Bu kaplarla birlikte geleneksel oluklu envanter yoktur. Etkileşim Jabba’ya benzer şekilde tıklama tabanlıdır. Ön taraftaki çekmecelerden birine tıklamak, o çekmeceyle etkileşim kurar.

 • Sağ Tıklama: Tam desteyi elle çekmeceye (veya çekmece doldurulursa kısmi deste) yerleştirin.
 • Çift Sağ Tıkla: Envanterdeki tüm uyumlu yığınları çekmeceye (veya çekmece doldurana kadar) yerleştirin.
 • Sol Tıkla: Çekmece’den tek bir öğeyi kaldırın.
 • Boş elle Shift + Sağ Tıkla: Tam öğe sayılarını görmek ve uygulanan yükseltmeleri yönetmek için bir kullanıcı arabirimi açın.

Shift-tıklama değiştirme davranışı Jabba’dan tersine çevrildi. Bu, normalde Jabba’daki yığınlarla etkileşim kurduğunuz teoriye dayanır, ancak normalde Storage Drawers’daki tek öğelerle etkileşimde bulunmayı isteyecektir. Kontroller Jabba’ya uyacak şekilde mod yapılandırmasında tersine çevrilebilir.

Stil, Seçenekler, Yükseltmeler

Ahşap çekmeceler, Depolama Çekmecelerinde bulunan ana depolama bloğudur ve çeşitli yapılandırmalar ve stiller içerisindedir. Eşleşen bir blok elde etmek için işçilik yaparken Vanilla tahta renklerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

Çekmeceler farklı konularda beş farklı konfigürasyon, kapasite ve kompaktlık getirir:

 • Yarım boyutlu 2×2: Her çekmecede 4 yığın depolar.
 • Yarım boyutlu 1×2: Her çekmecede 8 yığın depolar.
 • Tam boyutlu 2×2: Her çekmecede 8 yığın depolar.
 • Tam boyutlu 1×2: Her çekmecede 16 yığın depolar.
 • Tam boyutlu 1×1: Her çekmecede 32 yığın depolar.

Depolama yükseltmeleri ile kapasite daha da artırılabilir. Yükseltmelerin sırayla uygulanması gerekmediğinden, başlangıçta istediğiniz boyutu seçebilirsiniz.

Çekmecelerinizin doluluk oranına dair bir tahmine ihtiyacınız varsa, çekmecelerinize bir dolum çubuğu koymak için gösterge yükseltmeleri mevcuttur.

 • Seviye 1: Çekmece dolduğunda gösterge çubuğu yanar.
 • Seviye 2: Gösterge çubuğu, çekmecenin ne kadar dolu olduğu ile orantılı olarak doldurulacaktır.

Çekmeceler, çekmece anahtarı ile de kilitlenebilir veya kilidi açılabilir. Bir çekmece kilitlendiğinde, son öğe çıkartılsa bile geçerli öğe ilişkilendirmesini korur. Bu, boruların ve diğer nakliye sistemlerinin, çekmecenin başka öğelerle tekrar doldurulmasını önleyecektir.

Ek ağaç türleri için eklenti paketleri bazı modlar için mevcuttur. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın.

Sıkıştırma Çekmeceleri ve Çekmece Kontrol Cihazı

Compacting drawers sıkıştırılabilir nesneleri otomatik olarak dönüştüren özel bir taş renkli çekmece niteliğindedir. Altın bloklar, külçeler ve külçeler arasında elle işçilik ve el yapımı yapmak yerine onları sıkıştırılmış bir çekmeceye koyun. Çekmece, malzemenin havuzunu dahili olarak korur ve gösterilen formlardan herhangi birine malzeme eklemenize veya kaldırmanıza izin verir.

Sıkıştırma davranışı, kızıltaş, ışık taşı, buğday ve sıkıştırılmış bir tarifi bulunan herhangi bir öğeye uygulanır.

Drawer Controllers modun ikinci özel bloğu. 12 blok içinde herhangi bir bağlı çekmeceyi arayacaklar ve bu çekmecelerin hepsini büyük bir kombine envanter olarak göstereceklerdir. Bu, boru, kanal, depolama hattı vb. bağlamanıza ve çekmecelerin tümü ile etkileşime girmenize izin verir.

Denetleyicinin ikinci işlevi depozito yalnızca etkileşimli bir blok olarak görülebilir. Ön yüzü bir öğeyle sağ tıklatarak öğe bağlı ağa yerleştirilir. Çift sağ tıklayarak, tüm envanterinizi boşaltmaya çalışacaktır. Maddeler ağda mevcutsa, öğeler kelimenin tam anlamıyla tüm envanterinizi boşa çıkarmadan bir grup yaratık maddesini veya çiftlik bitkisini temizlemenize izin veriyorsa atılır.

Controller Slaves, bir çekmece denetleyicisinin bir uzantısı olarak işlev görür; makinelerin, boruların veya çerçevelerin işlenmesi için daha fazla yüz açığa çıkar. Denetleyiciler, onları bir ağda bulduklarında bir köleye bağlanır ve aynı denetleyiciye bağlı olan tüm köleler bu denetleyici ile aynı envanter ve aralığı paylaşır. Çekmecelerden farklı olarak, köleler paylaşılamaz ve bunları birden fazla denetleyici aralığına koymamaya özen göstermelisiniz. Denetleyici kölelerini kullanmak, birden fazla denetleyiciyi kullanmaktan, performans açısından daha iyidir.

Trim blokları ahşap çekmecelere benzer şekilde dekoratif ahşap panelli bloklardır, ancak bir kontrolör ağı içinde çekmece bloklarını bağlamak için de kullanılabilirler.

İNDİRME TABLOSU


İSİMBOYUTSÜRÜM
İSİMBOYUTSÜRÜM
StorageDrawers-1.12.1-5.3.2.jar576.23 KB1.12.1
StorageDrawers-1.12-5.2.8.jar572.72 KB1.12
StorageDrawers-1.11.2-4.2.10.jar547.39 KB1.11.2
StorageDrawers-1.11-4.0.3.jar500.85 KB1.11
StorageDrawers-1.10.2-3.7.10.jar558.26 KB1.10.2
StorageDrawers-1.10.2-3.7.10.jar558.26 KB1.9.4
StorageDrawers-1.9-3.1.6.jar494.09 KB1.9
StorageDrawers-1.8.9-2.7.0.jar524.66 KB 1.8.9
StorageDrawers-1.8-2.1.9.jar367.43 KB 1.8
StorageDrawers-1.7.10-1.10.9.jar575.64 KB 1.7.10

Storage Drawers Mod
Bu yazıya oy ver

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın