"Enter"a basıp içeriğe geçin

AT İLE TANIŞIN

Tek başına, küçük toprak evinizinden uzaktayken, gerçekten ihtiyacınız olan şey, iyi bir dosttur. Belki de güvenilir bir arkadaşınız veya soylu bir atınız. Kendini yeni en iyi arkadaşın için hazırla!

“AT! ATLARIN EKLENMESİ BİR SÜREDİR EN ÇOK İSTENEN ÖZELLİKLERDEN BİRİYDİ. HERKES ATLARIN EKLENMESİNİ İSTEDİ VE ATLAR MOCREATURES ADLI MODDA MEVCUTTU, BU YÜZDEN MODUN GELİŞTİRİCİSİNE SORDUK, YARDIM ALABİLİR VE ATLARI BİRAZ DAHA ÇABUK EKLEMEK İÇİN MODELİNİ VE KODUNU KULLANABİLİRDİK. SONUNDA, BİZ HER ŞEYİ YENİDEN YAZMAYA BAŞLADIK. ŞİMDİ DE BİR SONRAKİ GÜNCELLEMEDE MODELİ DEĞİŞTİRECEĞİZ. BU YENİ MODEL DAHA MİNECRAFT TARZI ALACAK. MEVCUT AT DİĞER HAYVANLARA GÖRE ÇOK DAHA AYRINTILI, BU YÜZDEN ASLINDA ONU BASİTLEŞTİRECEĞİZ VE BİRAZ DAHA BLOKLAŞTIRACAĞIZ. ”
JENS BERGENSTEN

 

At, Minecraft’ın vahşi doğasında sakin ve emin bir hayvandır. İki ila altı kişilik sürüler halinde bulunurlardı. Gün batımında ona binmek için gitmeden önce, birkaç şeyi bilmeniz gerekir.

Öncelikle, atlar çeşitli renk ve işaretlerle karşımıza çıkarlar. Çoğu sürü aynı renkte olur ancak her birey arasında bazı değişkenler olmadığını söylemek mümkün değil. Atlar, sağlığını, hareket hızını ve sıçrama gücünü etkileyen benzersiz özelliklerle gelir. Bu atların bir kısmı beş blok yüksekten bile atlayabilir!

Bir atı evcilleştirmek için boş bir elle yaklaşın ve sonra atlayın! At, sizi bir süre boyunca üzerinden atabilir.  Eğer sizi üzerinden atıyorsa, sabır anahtardır. Eğer biraz lezzetli yemekler verecek olursanız sizi üzerinden atması için bir sebep kalmaz. Atlarınız konusunda yemekler tüm sorunlarınıza cevaptır. Aç mı? Yiyecek verin! Yiyecek bitti mi? Yiyecek toplayın!

Atların bir de şu türleri var : Zombi At ve İskelet At. Bunlardan uzak durmaya çalışın çünkü bunlardan bazıları yakınındakileri sizin üzerinize yollayabilir. Ayrıca, size bir ipucu; atın canını azaltmaya çalışan bir iskelet (okçu) tarafından sıkıştırılmadığını kontrol etmek her zaman iyidir.

Evet son olarak, yolculuğa çıkmadan önce kendinize bir kask alın ve atınıza da at zırhı takmayı ihmal etmeyin.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın